Gebze Alçıpan ürünlerinde kaliteyi ve uygun fiyatları müşterisine sunan Sedefoğlu Yapı Malzemelesi bünyesinde bulundurduğu markalar ile müşterilerine her daim alçıpan uygulamalarında kaliteyi yakalamalarını hedef edinmiştir. Firmamız Gebze, Darıca, Çayırova ve Kocaeli bölgesine alçıpan malzemesi ihtiyaçlarını karşılamaktadır. 

Alçıpan Nedir ? 
Alçıpan, ortası alçı, iki yüzü karton kaplı, seri olarak, standart veya özel boyutlarda ve belli normlarda üretilen düzgün yüzeyli plakalardır. Alçıpan, dış duvarları bitmiş binaların içinde, yerden duvara kadar her alanda kullanılabilmektedir. Alçıpan ile asma tavan, bölme duvar, kuru sıva ve kuru yer döşemesi uygulamaları yapılmaktadır.

Neden Alçıpan?
Alçıpan ph değeri insan vücuduyla aynıdır; bakteri üretmez.
Alçıpan yangına dayanıklıdır. Tek kaplama yapılarak oluşturulan 7.5cm genişliğindeki en basit Alçıpan duvar, yangına 30dk. dayanıklıdır. 
Alçıpan esnektir. Deprem sarsıntılarında esneyebilen yapısı sayesinde patlamaz ve yıkılmaz. 
Alçıpan hafiftir, 1m boyaya hazır Alçıpan bölme duvar tuğla duvardan 9 kat daha hafiftir. Bu depremden daha az etkilenmesi anlamına gelmektedir.
Alçıpan mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlar, istediğiniz yalıtım değerlerini söyleyin, size en uygun Knauf Alçıpan Sistemini önerelim! 
Alçıpan ile eviniz nefes alır. Alçıpan içerisinde bulunan su moleküllerini bulunduğu ortamın nemi azaldığında ortama geri verir, ortamdaki nem fazlalaştığında kendi bünyesine hapseder, kısacası ortamın nemini dengeler.
Alçıpan Bölme Duvarlar yer kaybına yol açmaz; minimum 7.5 cm duvar kalınlığı ile düzgün bir duvar elde edersiniz. 
Alçıpan ile oluşturduğunuz bir duvarı istediğiniz zaman kolaylıkla demonte edebilir, böylece mekanınızı genişletebilir veya küçültebilirsiniz.
- Hızlı ve kolay montaj sayesinde işçilikten ve zamandan tasarruf edersiniz.

Taşınması
Alçıpan
, elde taşınırken uzun kenarı yere paralel olarak, her iki ucundan tutularak taşınmalıdır.

İstiflenmesi 
Deformasyonu önlemek için Alçıpanlar ahşap ve ya Alçıpandan kesilmiş takozlar üzerinde yatay olarak istiflenmeli, takoz ölçüleri aynı, aralıkları ise 50 cm yi geçmemelidir.